1840 yılında kurulmuş olan PTT’nin açılımı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’dür. 2013 yılında TBMM tarından kabul edilmesi sonucu PTT anonim şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Birçok alanda hizmet veren PTT, her geçen gün farklı alanlara dahil olmakta ve hizmet yelpazesini genişletmektedir. Başlangıç olarak posta ve telgraf için hizmet veren şirket, daha sonra teknolojiyle birlikte gelişmiş ve birçok alanda hizmet vermeye başlamıştır. Şu anda banka, kargo, PTTcell, HGS, OGS, ePTTAvm, Ptt Kitap, sigorta gibi birçok alanda farklı hizmetler sunmaktadır. Yani günümüzde yapacağınız bir işlem veya alacağınız bir para gibi durumlarda Ptt’nin karşınıza çıkması olağandır.

Ptt’yi diğer şirketlerden ayıran özelliği ise sattığı ürün ve hizmetlerde diğer şirketlere oranla daha iyi fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunmasıdır. Örneğin kargo gönderimi sektöründe de iş yapan şirket, hızlı gönderim yapmasının yanı sıra uygun fiyatlı olarak işlem yapmasıyla da tanınmaktadır. Alışveriş sektörüne de el atan şirket, sattığı uygun fiyatlı ürünlerle birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Banka sektöründe de kesinti oranlarının düşük olması bankanın tercih edilmesine neden olmaktadır.

Ptt ile İletişime Geçin

Ptt, tüm verdiği hizmetler için tek bir çağrı merkezi numarası kullanmaktadır. Bu numara üzerinden verdiği tüm hizmetler için destek sağlayabilmekte ve sorunları çözüme kavuşturabilmektedir.

PTT Çağrı Merkezi: 444 1 788

Ptt’nin hangi hizmetinden faydalanmış olursanız olun, yaşadığınız tüm sorunlar ve problemler için bu numara üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Sorunlarınıza kısa süre içerisinde çözüm üretilecektir.

Çağrı Merkezi Hizmet Alanları

Bahsettiğimiz üzere birçok alanda faaliyet gösteren şirket, bu alanların hepsinde de müşterilerine destek sunmaktadır. Örneğin kargo gönderimi yapmış olabilirsiniz. Kargonuzun durumu ile ilgili bilgi almak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Size verilen kargo takip numarasını söyleyerek kargonuzun son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

ePttAVM e ticaret sistemi üzerinde bir ürün satın aldığınızı varsayalım. Üründe bazı hatalar gözünüze çarpmış olabilir. Bu durumda hemen müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Temsilcinin yönlendirmeleriyle ürün iadesini yapabilir veya değişim sağlayabilirsiniz.

PttBank üzerinden bir banka hesabı açtırmak istiyorsanız yine müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir, gerekli başvuruları telefon üzerinden yapabilirsiniz. Temsilci size her konuda yardımcı olacaktır.

Telefonunuzda operatör olarak PttCell’i tercih etmiş olabilirsiniz. Faturalı bir tarife kullanıyorsanız ve faturanızı öğrenmek istiyorsanız müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Ödenmemiş fatura bilgileriniz, fatura tutarınız ve tarifeleriniz hakkında hızlı şekilde bilgi alabilmeniz mümkündür.

Ptt aracılığıyla aldığınız tüm hizmetlerde bu numara üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz. Sizi karşılayan telesekreter bağlanabileceğiniz birimleri size sıralayacak ve sizden tuşlama yapmanızı isteyecektir. Destek alacağınız alanla ilgili tuşlamayı yaptıktan sonra alanda çalışan temsilcilerden birine yönlendirilirsiniz. Temsilcinize sorularınızı ve sorunlarınızı iletebilir, çözüm için destek alabilirsiniz. Ayrıca görüş ve önerilerinizi de bildirebilirsiniz.